Галерея

Обласний Центр естетичного виховання імені Емілії Євдокимової – «Ізмаїльська картинна галерея» – непересічне явище в діяльності музейних закладів України.

Створена її першим директором – Почесним громадянином Ізмаїла Євдокимовою Емілію Миколаївною, галерея за роки існування познайомила зі своїми скарбами понад 2 мільйони відвідувачів, організувала та провела більше ніж сім сотень виставок.
Основу колекції Ізмаїльської картинної галереї складають твори мистецтва з фондів Міністерства культури України, ДХВУ, НСХ України, ВХПО ім. Є. Вучетича, провідних художніх музеїв України, а також художні твори з приватних колекцій. ОЦЕВ імені Емілії Євдокимової використовує в своїй роботі інноваційний підхід до розуміння ролі музею як культурно-просвітницького центру, вивчаючи і аналізуючи досвід кращих українських і зарубіжних музеїв, приділяючи особливу увагу роботі з населенням, де одним з пріоритетних напрямків є робота з молоддю та дітьми різних вікових категорій. Ведеться активна багаторічна співпраця з дитячими садками, загально-освітніми закладами міста і району, а також Ізмаїльською художньою школою, Ізмаїльською школою мистецтв ім. С. Малаховського, Палацом дітей та юнацтва ім. Алли Іванової, Ізмаїльською музичною школою ім. М. Чембержі. Ізмаїльська картинна галерея – єдиний художній музей в Придунав'ї, який створює проекти і організовує заходи міжнародного та всеукраїнського рівня. Серед них – щорічний Міжнародний дитячий фестиваль мистецтв і Міжнародна виставка дитячого малюнка «Дунай - ріка дружби», який об'єднує юних художників країн, що населяють береги великої європейської річки Дунай.
З 1988 в музеї діє широкомасштабна програма «Музейна педагогіка», яка була створена в ОЦЕВ за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Інституту обдарованої дитини НАПН України сумісно з загальноосвітніми школами міста. Згідно з цієї програми, діти Ізмаїлу та регіону із задоволенням відвідують інтегровані заняття, які включають пізнавальні екскурсії, майстер-класи з відомими митцями, тематичні експозиції до державних свят, тощо. Розділи музею: - сучасне мистецтво (живопис, графіка, скульптура); - декоративно-прикладне мистецтво України; - українське мистецтво XVII-XIX ст.; - західноєвропейське мистецтво XVI-XIX ст.; - іконопис і предмети культу XVII-XIX ст.; - мистецтво народів Сходу. Ізмаїльська картинна галерея є осередком просвіти, Центром духовного розвитку, який формує культурне середовище в Придунайському регіоні.