Музейна педагогіка

З 1988 в музеї діє широкомасштабна програма «Музейна педагогіка».

ОЦЕВ імені Емілії Євдокимової використовує в своїй роботі інноваційний підхід до розуміння ролі музею як культурно-просвітницького центру, вивчаючи і аналізуючи досвід кращих українських і зарубіжних музеїв, приділяючи особливу увагу роботі з населенням, де одним з пріоритетних напрямків є робота з молоддю та дітьми різних вікових категорій
Згідно з цієї програми, діти Ізмаїлу та регіону із задоволенням відвідують інтегровані заняття, які включають пізнавальні екскурсії, майстер-класи з відомими митцями, тематичні експозиції до державних свят, тощо. Ці культурні заходи висвітлюються студією Ізмаїльського телебачення у телевізійних сюжетах, які транслюються на всю країну. Чудова атмосфера образотворчого мистецтва, музики, поезії наповнює дітей позитивними емоціями та сприяє розвитку особистості.
«Музейна педагогіка» була створена в ОЦЕВ за підтримки Міністерства освіти і науки України, Національної академії педагогічних наук України, Інституту обдарованої дитини НАПН України сумісно з загальноосвітніми школами міста.